Acest proiect este dezvoltat de mai bine 10 ani de către Societatea Biblică. Scopul SB este să răspândească mesajul biblic pentru fiecare vârstă. Societatea Biblică a dezvoltat o carte „Virtuți și Valori Creștine” cu 52 de teme creștine. De asemenea și cartea „Povestiri din Vechiul și Noul Testament”. Prin generozitatea Societatății Biblice din Olanda (https://www.bijbelgenootschap.nl/en/), SBIR a distribuit ”Biblia în 100 de teme” o carte interactivă cu 100 de teme biblice. Prin acest proiect și prin aceste cărți vom ține să atingem inima copiilor pentru a crește în valoriile creștine care vor deveni ghidul vieții lor. SBIR a vizitat mai multe localități, sate, comune unde a distribuit aceste cărți împreună cu mici cadouri oferite de oameni cu suflet.
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/Maria-Comanesti.jpg)
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/Danut-Sura-Mica-768x1024.jpeg)
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/Cristi-11-Negrasi-Arges-768x1024.jpeg)
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/SB-Molodva5-1024x683.jpg)
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/David-Sebes-768x1024.jpeg)
![](https://romania.ibep-se.com/app/uploads/sites/28/2023/01/Lacramioara-Sibiu-768x1024.jpeg)